Visu paaudžu cilvēki 13. jūnijā tiek gaidīti Vērmanes dārzā, lai piedalītos plašos un daudzveidīgos pasākumos. „Svētki visām paaudzēm”, „Vakanču karuselis” un koncerts „Iepin sevi Jāņu vainagā”- programmas, kas sagaida sestdien ikvienu apmeklētāju.  

No plkst. 11.00 līdz 15.00 Vērmanes dārzā visi  interesenti aicināti, lai piedalītos bezmaksas radošajās darbnīcās, uzzinātu par 22 dažādām nevalstiskajām organizācijām un atraktīvi, jautri, aktīvi pavadītu laiku kopā. Pasākuma mērķis ir uzsvērt ģimenes kā visas paaudzes apvienojošās vienības lomu, vērtību bērnu attīstībā un sabiedrības saliedētības veicināšanā. 

Četru stundu garumā vairāk nekā 20 teltīs un blakus tām varēs darināt rotas un rokdarbus, zīmēt,  spēlēt dažādas galda spēles, gatavot vides objektus, veidot tautiskus zīmējumus un ornamentus, piedalīties paukošanas apmācībās vai piedalīties foto meistardarbnīcā, ilustrēt pasakas, skatīties multfilmas bērniem, pieaugušajiem un ģimenēm, visa ģimene varēs iepazīt dažādu tautu grāmatas, tautastērpus  rokdarbus un dziesma vai saņemt juridiskas konsultācijas.Lietus gadījumā visas organizācijas organizēs darbu teltīs un zem lietussargiem, lai iepazīstinātu ar savu darbību starpkultūru integrācijas jomā un aicinātu dalībniekus iesaistīties arī pašu nevalstisko organizāciju darbā. 

Blakus radošajām darbnīcām no plkst. 11.00 līdz 15.00 norisināsies arī pasākums „Vakanču karuselis”, kura gaitā visiem interesentiem, Rīgas dažādu tautību iedzīvotājiem, īpaši bezdarbniekiem, būs iespēja iepazīties ar darba tirgus iespējām un pašvaldības, pilsoniskās sabiedrības organizāciju sniegtajiem pakalpojumiem, izprast to darbību, kā arī iespējām iesaistīties dažādos atbalsta pasākumos. Pasākuma ietvaros vairāki uzņēmumi un darba devēji iepazīstinās ar savu uzņēmumu darba piedāvājumiem un vakancēm.

Darbosies arī radošās darbnīcas, noritēs izglītojošas interaktīvas akcijas, būs iespēja risināt un izpildīt informatīvus, atraktīvus uzdevumus par nodarbinātības un izglītošanās iespējām, saņemt konsultācijas un informāciju. Savukārt no plkst. 16.00 līdz 18.00 visi interesenti tiek gaidīti Vērmanes dārza estrādē uz sarīkojumu "Iepin sevi Jāņu vainagā". Tā mērķis ir parādīt atšķirīgo un kopīgi atrast vienojošo dažādu tautu tradīcijās, svinot vasaras saulgriežus un paverot iespēju un pamatu starpkultūru dialogam. Sarīkojuma apmeklētāji varēs iepazīties ar vasaras saulgriežu svinēšanas tradīcijām, dziesmām, dejām un rituāliem dažādās kultūrās, klausīties un skatīties interesantu un noskaņām bagātu koncertprogrammu, piedalīties spēlēs un atrakcijās, kā arī vienoties kopīgā līgošanā. 

Dalība visās aktivitātēs ir bez maksas, aicinām visus interesentus!Pasākumu programma 13. jūnijā Vērmanes dārzā tiek rīkota projekta „Integrācijas ABC – 2” ietvaros, ko īsteno biedrība „Sadarbības platforma” sadarbībā ar biedrību „Radošā apvienība jauniešiem „Trepes””, kā arī ar citām nevalstiskajām organizācijām un, kas tiek atbalstīta Eiropas Trešo valstu valstspiederīgo integrācijas fonda programmas ietvaros.

 

Plašāka informācija:
Lauma Celma, projekta vadītāja
Tālr. 227043170
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.